Türkçe | English
 


Yatırımcı İlişkileri |
Portföydeki Gayrimenkuller
Bölüm Gezgini :

Portföydeki Gayrimenkuller
SPK tarafından yetkili kılınan Aden Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş..'ye yaptırılan ekspertiz değerleri aşağıdaki tabloda özetlenmiştir.

Gayrimenkul Adı  Rapor Tarihi Ekspertiz Değeri (KDV Hariç TL)
Muğla Marmaris Ayın Koyu (9 adet parsel) 31.03.2022 67.016.000 TL
Aydın Karacasu (1 adet tarla ve 1 adet arsa) 31.03.2022 9.317.000 TL
Muğla Marmaris Orhaniye Marina 31.03.2022 457.289.000 TL
Antalya Tekirova Martı Myra Otel                                                          31.03.2022 946.474.000 TL
Antalya Çamyuva Lojman Arsası 31.03.2022 13.144.000 TL
Tekirdağ Çerkezköy (5 adet arsa) 31.03.2022 218.863.000 TL
TOPLAM   1.712.103.000 TL
     
     
     
     

Portföydeki Gayrimenkuller:

i. Martı Myra
Martı Grubu’nun en yüksek yatak kapasiteli ve en gözde turizm tesislerinden biridir. Tekirova-Kemer bölgesinde yer alan 545 oda-1,209 yatak kapasiteli tesisi, 89,258 m² arsa üzerinde 46,940 m² kapalı alana sahiptir. Denize sıfır tesis, Phaselis ve Olympos antik şehirlerinin arasında, Üç Adalar Sualtı Dalış Merkezi’nin karşısında konumlanmıştır; aynı zamanda, Antalya Havaalanı’na 70 km, Antalya Merkezi’ne 60 km, Kemer’e ise 15 km uzaklıktadır. Bu arazi, Devlet tarafından 2037’ye kadar Martı GYO’ya daimi ve müstakil hak ile tahsis edilmiştir ve süre bitiminden sonra bu süreyi 49 yıl daha uzatmak mümkündür.

Martı Myra, 3 ve 4 katlı 30 adet konaklama bloğu, 1 adet VIP bloğu, 1 adet kule bloğu, 2 adet lojman bloğu ile restoran alanları, lobi alanı, idari alanlar, bar alanları, oyun -aktivasyon alanları, havuz ve iskele yapılarını bünyesinde barındırmaktadır. Martı Myra denize sıfır olmakla beraber, denizden geriye doğru gelindiğinde ormanla iç içe ağaçlık bir yapı görülmektedir.

Konaklama bloklarında; 36 m²’lik 345 adet standart oda, 38 m²’lik 119 adet deluxe oda bulunmaktadır. Deluxe odalardan 6 adedi family deluxe, 32 adedi sigara içmeyenler için deluxe ve 81 adedi ise aile odası şeklindedir. VIP bloğunda ise, vacation club suits adı verilen 2 oda, 2 banyo ve salondan oluşan 6 ünite yer almaktadır. Kule bloğunda ise, 1 adet presidental suit yer almaktadır. Bu suitte 2 büyük salon, 2 yatak odası, 2 banyo, 2 teras ve 2 mutfak bulunmaktadır. Tesis kapsamında, engelliler için hazırlanmış 4 adet bedensel engelli odası da bulunmaktadır.

Ayrıca tesiste 300 kişilik restoran, 400 kişilik pool bar, 350 kişilik açık yemek alanı, 400 kişilik çok amaçlı salon, muhtelif kapasitelerde toplantı salonları, oyun salonu, alakart ve snack bar, amfi tiyatro, hamam, 2 adet sauna, masaj, jakuzi, fitness center, vitamin bar, basketbol, voleybol sahaları ve 3 adet tenis kortu, çocuk kulübü, su sporları, bay-bayan kuaförü mevcuttur.

Myra, özellikle yaz turizmi için oldukça uygun doğal koşullara sahiptir. Tesis kapalı ve açık yüzme havuzu, fitness center, sauna, hamam, dalış, mini club gibi birçok konfora sahiptir ve Ultra Herşey Dahil sistemi uygulanmaktadır. Myra, Tekirova bölgesindeki ilk turistik tesislerden biri olması nedeniyle oldukça tanınmış bir markadır ve Martı Grubu’nun imajına önemli bir olumlu katkı yapmaktadır. Tüm bu özellikleri nedeniyle, tesisin doluluk oranı bölgedeki en yüksek oranlar içindedir. Müşteri memnuniyetinin oldukça yüksek olması bir kez konaklama yapan misafirlerin tekrar tesisi ziyaret etmelerini sağlamaktadır.

Kemer ilçesinde bulunan Tahtalı Dağı’nda inşa edilen teleferik hattı, Kemer’deki kış turizmini de canlandırmıştır. Dağ bölümünde konaklama tesisi bulunmadığı için, Myra gibi tesisler bu gelişmelerden olumlu şekilde etkilenecektir.

Martı Myra, hâsılat kira esasına göre Martı Otel İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilmektedir.

ii. Martı Marina

Martı GYO’nun Hisarönü Koyu’nda bulunan marinası, Marmaris – Orhaniye Keçibükü mevkiindedir ve arazinin sahibi Martı GYO’dur. Martı Marina hâsılat kira esasına göre Martı Otel İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilmektedir.

Martı Marina taş duvarlar ile çevrili olup, içerisinde mutfak ve bar, havuz ve kamelya bulunmaktadır. Taşınmaz içerisinde istinat duvarları, kaba inşaat durumunda bulunan otel bölümü, market, restoran-bar, idari birimler, personel konutları, sosyal tesisler, resepsiyon, arıtma tesisi, WC ve duşlar yer almaktadır. Ayrıca taşınmazın üzerinde teknik atölyeler, trafo, tank ve akaryakıt istasyonu mevcuttur. Taşınmazlar üzerinde rıhtım ve farklı ebatlarda olmak üzere ayrı ayrı 5 adet kazıklı iskele ve yüzer iskele, 14 adet finger iskele bulunmaktadır.

Toplam yüzölçümü 27.060 m² olan arsa üzerine kurulu marina, 1999 tarihinde Bay Marina İşletmesi’nden alınmıştır. Marina Marmaris’e 25 km., Uluslararası Dalaman Havalimanı’na 115 km. uzaklıktadır ve bu özelliğiyle önemli bir avantaja sahiptir. Marinanın kapasitesi yüzen 301, karada 70 yattır.

Martı Marina’nın konumu, mavi bayrak sahibi olması ve bölgedeki yat turizminin önemli ölçüde gelişme göstermesi sonucunda, marinaya olan talep her yıl artmaktadır. Marina içerisinde teknelerin herhangi bir atık vs. bırakmamasına karşı sürekli kontrol, denetim yapılmakta, ayrıca haftada bir ölçüm yapılarak mavi bayrak için gerekli kuruluşlara ölçüm sonuçları gönderilmektedir.

Yatların karaya çekilebilmesi için 60 ton’luk vinç bulunmaktadır. Tesiste atık sular atık su pompalama sistemi ile deşarj edilmektedir. Ayrıca yatlardaki pis sintine suların tahliyesi için sintine tesisi bulunmaktadır. Marina da tamir-bakım hizmetleri taşeronlar vasıtası ile verilmektedir. Marina’da verilen diğer servisler; direk söküp / takma, dalgıçlık, akü şarjı, su ile yıkama, güverte yıkama, tekne içi temizliği, sintine temizliği, pasta / cila, zehirli boya, atık yağ toplama, sintine boşaltmadır.


Martı Marina’daki Yacht Club, Mistral Restoran ve Fanari Restoran konuklarını Akdeniz ve dünya lezzetlerini buluşturan özelliği ve nitelikli servisi ile sadece marina müşterilerine değil, Marmaris çevresinden gelen geniş bir müşteri kitlesine de hizmet vermektedir.


Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Adres : Ömer Avni Mah. İnönü Cad. Dersan Han No:46/3 Gümüşsuyu-Beyoğlu/İstanbul |  Tel : +90 212 334 88 50  |  Fax : +90 212 334 88 52
Copyright Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 2024
hair cream for dry hair minky yaki hair weave review human hair wigs uk indian human hair hair braids styles 2018 hair wigs uk pay monthly hair extensions uk tape hair extensions 22 inch human lace wigs buy hair wholesale hair extensions clip hair foxy hair kingston park permanent hair straightening at home human hair